06.04.2018 - 14:17                                                                       Paylaş:

Ergene-1 Organize Sanayi Bölge Müteşebbis Heyet Başkanı Tekirdağ Valisi Mehmet CEYLAN ve Yönetim Kurulu Başkanımız Ergene Kaymakamı Fatih KIZILTOPRAK ın katılımları ile İlçemiz Vakıflar Mahallesin de  Hayırsever   Matra Yapı A.Ş.  tarafından yaptırılacak olan Vakıflar İlkokulu Ortaokuluna 5 ek derslik yapımının  temeli düzenlenen törenle atıldı.

 

        Törene Valimiz Sayın Mehmet CEYLAN, Kaymakamımız Fatih KIZILTOPRAK, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN, Ergene-1 OSB Yönetim Kurulu ve Bölge Müdürü Yasemin ARTAR, Belediye Başkanı Rasim YÜKSEL, Vakıflar Mahallesi Muhtarı Vahdet AKSAN ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

            Törende konuşan Vali Mehmet Ceylan, Bu temel atma törenleri insana gurur veren, hepimizi sevindiren gelişmeler. İlimizde güzel bir eğitim hamlesi gerçekleştiriyoruz. Eğitim kurumlarımızın fiziki şartlarını iyileştirmek adına ciddi adımlar atıyoruz. Şu anda ilimiz genelinde gerek devlet, gerek yerel yönetimler gerekse hayırseverler tarafından  yapımına başlanmış olan toplamda 65 okul projemiz var. Ergene İlçemizde ikili eğitim yapan 2 okulumuz var. Bu projenin bitimi ile tekli eğitime geçeceğiz.  Bu projelerimizin hayat bulması ile 2019 yılında, tekli eğitime geçiş ve eğitimde fiziki şartları iyileştirme hedeflerimize ulaşmış olacağız. dedi.

 

        Programda sonunda  kurban kesimi ve dualarla  ek derslik binasının  temeli atıldı.

Hava Durumu
Çorlu 3 Günlük Tahmin
merkez bankası

Ziyaretçi Sayacı

Bugün
00096
Bu Hafta
00405
Bu Ay
04935
Bu Yıl
31785
Tüm Zamanlar
06507

Tasarım : ElitNET